Nowatorskie podejście do kościoła

Szymon Hołownia  (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia) to człowiek współczesny, który znany jest z wielu talentów. Dziennikarz, publicysta, felietonista, ceniony jest za swoje nowatorskie podejście do kościoła. To właśnie dzięki nie raz otrzymał już nagrody za to, co mówi i w jaki sposób próbuje zawsze dotrzeć do człowieka. Jego artykuły oraz felietony znaleźć można w “Gazecie Wyborczej”, “Newsweeku”, “Kulturze Popularnej”, “Machinie”, “Przewodniku Katolickim”, “Tygodniku Powszechnym”, “Wprost”, “Więzi Powszechnej”. Oprócz tego ten dziennikarz i przyszły kandydat na prezydenta RP znany jest również ze swojej działalności charytatywnej. To on założył i działa w “Pomocy Maltańskie”, “Kasisi” oraz “Dobrej Fabryce”. Dodatkowo Hołownia razem z Marcinem Prokopem prowadził jeden z najbardziej znanych talent show w Polsce – “Mam talent”. Zrezygnował z jego prowadzenia w 2019 roku na rzecz starcie w wyścigu do fotela prezydenckiego w 2020 roku. Dziennikarz i publicysta był dwukrotnie w nowicjacie zakonu dominikanów. Jego książki są bardzo wysoko cenione na rynku literackim. “Teraz albo nigdy”, “Tabletki z krzyżykiem”, “Boskie zwierzęta”, “Jak robić dobrze”, “Ludzie na walizkach” i jeszcze wiele innych – dzięki takim książkom można poznać nowoczesne podejście Hołowni do kościoła i nie tylko.

“Święci pierwszego kontaktu”

Takiego podejścia do osób świętych chyba jeszcze nikt nie prezentował w obecnych czasach. Autor nie przedstawia ich jako relikwii, ale bardziej jako swoich znajomych, kolegów, których ceni za ich walory. Jak sam mówi to grono kolegów na “niebiańskim facebooku”. Śmieszne, ale jakże prawdziwe i bardzo ludzkie. Może ktoś powiedzieć, że tak nie powinno mówić się o osobach świętych, jednak dzięki temu wydają się oni bardziej przystępni, bardziej ludzcy. Dlatego też ludzie bardziej będą skłonni do tego, aby wchodzić z nim w interakcje. W książce znaleźć można wiele znanych nam już osobistości świętych oraz mniej znanych świętych, takich jak błogosławiony Odoryk, święty Jan z Kronsztadu, Agaton Egipski, Alojzy Kosiba.

“Ludzie w czasach Jezusa”

W tej książce autor przygląda się ludziom współcześnie żyjącym, kiedy nastąpiło narodzenie i zmartwychwstanie Jezusa. Oni też mieli swoje problemy, troski i radości. Hołownia postanawia sprawdzić jakimi byli osobami, jakie mieli radości i jak sobie ze wszystkim radzili. Dzięki temu czytelnik ma możliwość zajrzenia do Palestyny, do wielu osób, które znane są nam jako bohaterowie drugoplanowi z Ewangelii i opowieści o Chrystusie.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com